Aksidenti në Itali / Flet babai i Xhesikës: Nuk kam fjalë, edhe unë kam vdekur

“Nuk është më, ka vdekur, ka vdekur Xhesika, ka vdekur”, këto fjalë fjalët babait të vajzës shqiptare, Xhesika Gjonaj, e cila mbeti e vdekur në një aksident rrugor në Itali.

Babai i saj duke folur për mediat italiane mes lotësh, mezi i gjen fjalët për ta përshkruar tragjedinë që i ka ndodhur familjes së tij.

“Nuk mund të flas, nuk është e mundur. O Zot, ishin të gjithë miq, ishin të rinj të mrekullueshëm. Xhekisa ishte një vajzë e jashtëzakonshme. Nuk kam fjalë, edhe unë kam vdekur”, shprehet ai.

Aksidenti tragjik ndodhi rreth orës 03:30 të së dielës, ku “Mini Cooper-i”, me të cilin udhëtonin katër të rinjtë doli nga rruga dhe u përplas me murin rrethues të një restoranti.

Përplasja ishte aq e fortë sa që dy prej tyre, shoferi dhe pasagjeri që ishte ulur në vendin e parë, përfunduan jashtë automjetit, kurse për nxjerrjen e dy trupave të tjerë pajetë, zjarrefikësve iu deshën më shumë se tre orë punë.