Devoll, homazhe për Dritëro Agollin February 6, 2017

Ndarja nga jeta e shkrimtarit Dritëro Agolli, është pritur me dëshpërim edhe në vendlindjen e tij Devoll. Në homazhet e zhvilluara në Bashkinë e Devollit, kanë qenë të shumtë qytetarët, por edhe autoritetet lokale që kanë marrë pjesë për ti dhënë lamtumirën e fundit poetit, “Nderi i Kombit”. Libri i përshtypjeve i hapur me këtë […]

Comments (0) Read more
Efektet kurative të mjaltit për lëkurën e fytyrës e trupit: 3 receta maskash February 6, 2017

Efektet pozitive të mjaltit për lëkurën tanimë janë të njohura. Së pari, ai hidraton lëkurën dhe fibrat kapilare. Mjalti gjithashtu qetëson lëkurat e ndjeshme, falë veprimit të tij antioksidues si dhe pastron lëkurën dhe rigjeneron qelizat sipërfaqësore. Në një periudhë afatgjatë, mjalti parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës. Kujdesi për fytyrën Për pastrimin e butë […]

Comments (0) Read more
Horoskopi-2-1-2-1 Horoskopi, e hënë 6 shkurt 2017 February 6, 2017

Dashi Marrëdhënia me partnerin tuaj do jetë e mirë gjatë kësaj dite të hënë 6 shkurt 2017 edhe pse të shumtë do të jenë personat që do të ndërhyjnë në jetën tuaj. Vazhdoni te tregoheni tolerante dhe t’i kushtoni me teper vemendje atij qe keni ne krah. Beqaret me shume gjasa do kene takimin qe […]

Comments (0) Read more
1-3 Ora mahnitëse prej druri (Foto) February 6, 2017

Në shikim të parë, këto orë të lezetshme duken si ato që ideohen nga ana e prodhuesve të mëdhenj zvicerane por në fakt ato janë realizuar nga një marangoz i cili nuk ka asnjë përvojë në këtë fushë. Valerii Danevych, nga Ukranina ka realizuar me dorë orë me shumicën e përbërjes së saj prej druri me përjashtim vetëm të një […]

Comments (0) Read more