Nis prishja e murit në Mitrovicë February 6, 2017

Ka filluar rrënimi i murit në Mitrovicën e Veriut, kjo pas marrëveshjes së nënshkruar të shtunën në mes Qeverisë së Kosovës dhe kryetarit të komunës së Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç, si dhe pas votimit të marrëveshjes në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së veriut. Gjendja deri në këto momente është e qetë. Atje shihen forca […]

Comments (0) Read more
Devoll, homazhe për Dritëro Agollin February 6, 2017

Ndarja nga jeta e shkrimtarit Dritëro Agolli, është pritur me dëshpërim edhe në vendlindjen e tij Devoll. Në homazhet e zhvilluara në Bashkinë e Devollit, kanë qenë të shumtë qytetarët, por edhe autoritetet lokale që kanë marrë pjesë për ti dhënë lamtumirën e fundit poetit, “Nderi i Kombit”. Libri i përshtypjeve i hapur me këtë […]

Comments (0) Read more
Efektet kurative të mjaltit për lëkurën e fytyrës e trupit: 3 receta maskash February 6, 2017

Efektet pozitive të mjaltit për lëkurën tanimë janë të njohura. Së pari, ai hidraton lëkurën dhe fibrat kapilare. Mjalti gjithashtu qetëson lëkurat e ndjeshme, falë veprimit të tij antioksidues si dhe pastron lëkurën dhe rigjeneron qelizat sipërfaqësore. Në një periudhë afatgjatë, mjalti parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës. Kujdesi për fytyrën Për pastrimin e butë […]

Comments (0) Read more
Horoskopi-2-1-2-1 Horoskopi, e hënë 6 shkurt 2017 February 6, 2017

Dashi Marrëdhënia me partnerin tuaj do jetë e mirë gjatë kësaj dite të hënë 6 shkurt 2017 edhe pse të shumtë do të jenë personat që do të ndërhyjnë në jetën tuaj. Vazhdoni te tregoheni tolerante dhe t’i kushtoni me teper vemendje atij qe keni ne krah. Beqaret me shume gjasa do kene takimin qe […]

Comments (0) Read more